Акція "В Свою Чашку"

Піклування про Планету Земля починається з маленьких дій кожного і кожної. Це може бути щось глобальне - як винайти новий спосіб нешкідливої утилізації пластику, а може бути стала звичка, наслідком якої буде зменшення використання пластику. 

1/5 відходів у сміттєвих контейнерах, це паперові горнятка, котрі не є макулатурою і тому не переробляються так просто.

Це наштовхнуло нас до створення Акції "В свою чашку", яка має на меті піклування про природу та збереження природних ресурсів через просування сталої культури споживання кави.

Ця мета реалізується через пропозицію для жителів та жительок міста брати каву/чай у власну чашку/термос у закладах міста. 

Кожен учасник та учасниця акції отримують спеціальну картку у котру збирають штампи за використання власного горнятка/чашки для придбання напою. 

Зібравши 8 штампів (8 покупок кави/чаю у власну чашку) у період з 10 березня по 27 березня, учасник/учасниця акції отримує гарантований подарунок. 

Мапа закладів, що долучились до акції "В свою чашку" - за посиланням.


Ваша картка учасника/ці виглядає ось так:


Дружні кав'ярні

ЕкоДружні кав'ярні, які беруть участь у акції "В свою чашку".

Що не так з одноразовими горнятами?

Про всяк випадок нагадаємо, що не так з одноразовими горнятками, окрім того, що вони займають багато місця у смітнику? Зібрали для вас основні ознаки:

  • Паперове горнятко не цілком паперове – воно має тонкий шар поліетилену, який перешкоджає потраплянню кави на ваші руки та одяг, тому це не макулатура. А переробляє такі типи паковання в Україні лише один-єдиний завод – у місті Зміїві на Харківщині. І якщо порахувати логістику до заводу та зібрати потрібну кількість тонн (ага, саме тонн) горняток, щоб доправити їх туди, знадобиться не один місяць і не одна тисяча гривень, а про вуглецевий слід ми взагалі промовчимо.
  • За рік одна людина, яка має звичку брати каву із собою в одноразовий посуд, створює приблизно 10 кг сміття.
  • Одна кав’ярня to go в день генерує 500-700 викинутих одноразових горняток, ну і кришечок та соломинок, які не піддаються переробці. В планетарних масштабах ці цифри шокуючі – 5 млрд стаканчиків за рік! Тобто, щохвилини у світі у смітник потрапляє близько 1 млн паперових горняток.
  • Збереження ресурсів: одноразові горнятка не можна виготовити із переробленої сировини, тому для кожного нового стаканчика зрізатимуть нове дерево.

На цьому етапі у вас, певно, опустились руки, але зовсім не варто сумувати. Бо альтернативи є, їх навіть декілька. Одну з них - каву у власну чашку - ми пропонуємо вам опробувати.